Geçmiş Olsun Türkiye’m

Geçmiş Olsun Türkiye’m

Geçmiş Olsun Türkiye’m

Öncelikle Kahraman Maraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Adana, Diyarbakır, Kilis, Şanlı Urfa, Adıyaman, Osmaniye şehirlerimizde yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına büyük sabırlar diliyoruz.

06.02.2023 saat 04.13’de 7.7 ve öğlene doğru 7.6 büyüklüğünde deprem sonrasına yaklaşık 16 bine yakın ev yıkıldı. 07 Şubat 2023 son güncel haliyle maalesef ki 5 bin 434 can kaybımız 31 bin de yaralımız var.

Liyakatsızlığın, eğitimsizliğin maalesef bu kadar dolup taştığı ülkemizde uzmanların defalarca söylediği “deprem gelecek” uyarılarına adeta aldırış etmeden yaşayan bizler, maalesef bugün böyle bir trajedi, felaket, afet ile karşı karşıya kalıyoruz. 1999 depreminden 23 sene sonra yaşanan bu durum, doğanın bize tamı tamına 23 sene zaman verdiğini ve maalesef umursamadığımız bunca yılın cezasını çekiyoruz.

Maalesef ki deprem ile alakası olmayan bir çok şehirden birilerinden biri olan Ankara’da bile hissedilen bu deprem sonrası herkese sağlık ve mutluluklar diliyourmç

Her şeyin çok daha iyi olması dileğiyle.

 

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir